Materiály

Prečítajte si viac o materiáloch z ktorých sú naše tričká, polokošele, mikiny a ďalšie oblečenie vyrobené!


Bavlna

Najobľúbenejší prírodný materiál v odevnom priemysle. Bavlna je charakteristická vlastnosťami ako jemnosť, poddajnosť, pevnosť, dobrá savosť a priedušnosť. Je príjemná na dotyk a odolá vyšším teplotám. Často sa používa v kombinácii so syntetickými materiálm, či elastanom.

Produkty

Organická bavlna GOTS

Bavlna pochádzajúca z ekologicky kontrolovaného poľnohospodárstva a ďalej spracovávaná za prísnej kontroly všetkých výrobných procesov.

Medzi najväčších producentov patria Turecko, India, USA a Čína.

Môžete si byť istí, že produkty označené logom GOTS boli vyrobené so sociálnou a ekologickou zodpovednosťou.

Produkty

SUPIMA® bavlna

Značka predstavujúca najkvalitnejšiu bavlnu 1% svetovej produkcie. Jedná sa o druh Pima bavlny pestovanej v USA s viac ako storočnou históriou. Jej unikátne dlhé vlákna sú dvakrát hrubšie oproti bežnej bavlne. Zabraňujú vyťahaniu, lámaniu a trhaniu, vďaka čomu sú produkty z nej vyrobené neuveriteľné jemné, odolné nežmolkuje a udržujú si svoju podobu po dlhú dobu.

Produkty

Merino vlna

Tzv. aktívne vlákno, ktoré reguluje zmeny telesnej teploty, dokáže absorbovať veľké množstvo vlhkosti a s ňou aj pachové molekuly potu.

Patrí k najpriedušnejším prírodným vláknam. Prirodzená elasticita pomáha udržiavať rozmerovú stabilitu, vďaka ktorej sa materiál jednoducho udržuje.

Produkty

Predzrazená bavlna

Behom výrobného procesu bavlnených produktov dochádza k zmenšeniu priestoru medzi jednotlivými vláknami a tým sa eliminuje riziko zmrštenia textílie pri pracom a sušiacom cykle. Tentoproces umožňuje finálny výrobok prať na vysoké teploty, pričom sa umožňuje odstránenie všetkých nečistôt a baktérií.

Produkty

Mercerovaná bavlna

Proces mercerácie prebieha ponorením bavlnenej priadze do kúpeľa, v ktorom dôjde k zmene prierezu a narovnaniu nerovnomerných vlákien. Prierez vlákna tak získa takmer dokonalý tvar. Finálny materiál sa stane hladší, lesklejší a jemnejší na dotyk. Merceráciou sa dosiahne vyššej pevnosti a lepšej stálosti farieb materiálu.

Produkty

Silikónová úprava

Ošetrenie látky v silikónovom kúpeli z dôvodu zdokonalenia jej vlastností podobne ako aviváž, avšak s trvalejším efektom. Takto ošetrený výrobok je hebký na dotyk, odolný voči nečistotám, menej sa špiní a omnoho lepšie k nemu priľne potlač.

Produkty

Výplnková pletenina - nepočesaná

Záťažná pletenina s charakteristickými stromčekovitými stĺpikmi na lícnej strane a oblúčikmi na rubovej strane. Väzba je doplnená výplnkovou niťou, ktorá je vedená po rubovej strane pleteniny. Pridaná niť zvyšuje pevnosť, absorbčnú schopnosť i objem pleteniny.

Produkty

Výplnková pletenina - počesaná

Záťažná pletenina s charakteristickými stromečkovitými stĺpikmi na lícnej a počesaným mäkkým povrchom na strane rubovej. Rubová strana materiálu, doplnená o výplnkovú niť, je uvoľnená mechanickou úpravou. Takto upravený povrch má väčší objem a vykazuje hrejivejšie vlastnosti.

Produkty

Bambusové vlákno

Vlákno vyrobené z bambusu na báze regenerovanej celulózy. Má termoregulačné, antibakteriálne, antimykotické a antistatické vlastnosti. Je pevnejšie s 3× vyššou savosťou ako bavlna, odolné častému praniu a dlhodobo si udržuje svoje vlastnosti. Nedoporučujeme používať aviváž, aby sa neznížila savosť materiálu.

Produkty

Froté

Slučková tkanina tvorená pevnými slučkami po oboch stranách materiálu. Jedná sa o trojrozmernú textíliu s veľmi mäkkým dotykom a vynikajúcimi absorpčnými vlastnosťami. Vyrábajú sa z nej predovšetkým uteráky a osušky v materiálovom zložení 100% bavlny, či zmesy bambusového vlákna a bavlny.

Produkty

Fleece

Záťažná pletenina charakteristická husto počesaným mäkkým povrchom po oboch stranách materiálu. Má vynikajúce tepelne izolačné vlastnosti, dlhú životnosť a je nánenáročný na údržbu. Často býva ošetrený antipilngovou úpravou. Výrobky sú vhodné pre výšivku a laserové gravírovanie.

Produkty

Antipilingová úprava

Stabilizačná úprava pre zníženie žmolkovania materiálu.

Produkty

Softshell

Softshell je laminovaná textília pre moderné, športové oblečenie a oblečenie pre outdoorové aktivity. Delí sa na membránové a nemembránové. Odevy z týchto mate-riálov sú ľahké, teplé, pružné a s vysokou mechanickou odolnosťou. Softshell s membránou potom môže byť i nepremokavý a zároveň priedušný.

Produkty

NANOtex® RESIST SPILLS

Certifikovaný materiál, ktorý bol zásadne upravený pomocou nanotechnológie. NANOtex® úprava odpudzuje vodu, predlžuje životnosť a zachováva prirodzenú mäkkosť a priedušnosť materiálu. Materiál odolá kontaktu s tekutinou bez absorpcie, nenavlhne, nezanechá mokré škvrny, akékoľvek kvapôčky úhľadne stečú.

Produkty

Vetruodolné

Materiál zabraňujúci prieniku vetra a prechladnutiu.

Produkty

Vodeodolné

Číselný údaj v milimetroch udáva schopnosť materiálu odolávať tlaku vody. Čím vyšší vodný stĺpec, tým vyššia nepremokavosť.

Produkty

Priedušné

Udáva sa v g/m2/24 hod., tzn. koľko vlhkosti v gramoch prepustí jeden štvorcový meter látky za deň. Tu platí, že čím je hodnota vyššia, tým materiál lepšie dýcha.

Produkty

CORDURA® classic

Je konštruovaná v súlade so schválenými štandardmi firmy INVISTA pre značku CORDURA®. Medzi hlavné vlastnosti tkaniny patrí odolnosť proti oderu a roztrhaniu, odolnosť proti škrvnám. Vďaka svojej pevnosti zaručuje dlhú životnosť. CORDURA® je registrovanou obchodnou značkou spoločnosti INVISTA pre odolné materiály.

Produkty

3M pruhy

Zvyšujú viditeľnosť osoby, ktorá ich nosí, a tým znižuje pravde-podobnosť nehôd. Technológia 3M™ reflexných materiálov je založená na vrstve mikroskopických sklenených guličiek pripevnených na podkladovej vrstve tkaniny, ktorá je ošetrená zrkadlovou plochou. Na jednom cm² tkaniny sa nachádza až 30 000 sklenených guličiek. Tieto guličky sú potom zodpovedné za to, že svetlo dopadajúce na pruh reflexného materiálu od dvojitého lomu odrážaného späť k zdroju.

Produkty

Rip stop

Veľmi pevná pravidelne sa opakujúca väzba. Do hladkej takniny sú v odstupoch 5 - 8 mm zatkané hrubšie osnovné a háčkované nite. Povrch získava efekt mrišžkovanej štruktúry. Táto pomyselná mriežka zásadne zvyšuje odolnosť tkaniny proti natrhnutiu a oderu.

Produkty

Single Jersey

Jemná záťažná pletenina s charakteristickými stromčekovitými stĺpikmi na lícnej strane a oblúčikmi na rubovej strane. Väzba sa vyznačuje ťažnosťou, mäkkosťou a ľahkou párateľnosťou. Priadza použitá na spracovanie pleteniny má vplyv na výslednú kvalitu tovaru.

Produkty

Pique

Zátažná vzorovaná pletenina s plastickým geometrickým vzorem z lícní strany. Na rubní straně je doplněna podkládanou nití. Tento druh pleteniny je oblíbený při výrobě polokošil a oděvu vhodného pro sport a pohybové aktivity. Výrobky z něj vyrobené jsou prodyšné a snadné na údržbu.

Produkty

Interlock pique

Väzba záťažnej interlokovej pleteniny so vzorom, kde sa striedajú dva plné interlokové riadky s riadkom jednolícnym podkladaním. Jedna strana pleteniny má keprovo rozsadené vytiahnuté očká, druhá strana je hladká.

Produkty

Rebrový úplet

Obojlícna pletenina tvorená drobným vzorom rebrovania, označovaným 1:1, či 2:2. Tento údaj určuje pomer lícnych a robových riadkov pleteniny, ktoré sa pravidelne striedajú. Výsledným efektom je plastický vzor drobných riadkov na oboch stranách materiálu. Rebrový úplet je pružný, najčastejšie býva používaný pre vznik golierov, manžiet, lég a lemov polokošieľ a mikín.

Produkty

Double face

Double face pletenina nazývaná tiež ako obojlícna. Väzba má na lícnej aj rubovej strane husto striedajúce lícne aj rubové stĺpiky. Vo voľnom stave je možné vidieť očká iba lícne, v natiahnutom aj rubové. Táto pletenina vyzerá identicky z rubu aj lícu a v priečnom smere vykazuje vysokú pružnosť materiálu.

Produkty

Keper

Väzba charakteristická šikmým riadkovaním, ktoré sa pravidelne opakuje. Je tvorená striedaním sústavy osnovných a háčkovaných nití. Tkanina je veľmi pevná, odolná proti roztrhaniu a ľahko sa udržuje. Najčastejšie využitie keprovej väzby je v denime, či pracovných odevoch. Materiál je obľúbený aj pre výrobu šiltoviek, výva hladký a brúsený. Povrchová úprava brúsenia kepru zjemní povrch a dodá matný vzhľad.

Produkty

Plátnová väzba

Pevná, pravidelne sa opakujúca sa väzba, ktorá sa vyznačuje rovnakým vzhľadom ako lícna tak rubová strana. Svojim jednoduchým a hustým usporiadaním vytvára rovnomerný, hladký povrch, ktorý je vhodný pre potlač a výšivku. Tkaniny sú vyrábané z kvalitnej česanej bavlny alebo polyesteru.

Produkty

Oxford

Väzba odvodená od plátnovej väzby. Rozdielom je, že pri vzniku tkaniny sa striedajú minimálne dva osnovné a dve háčkované nite. Oxford tkanina je lesklejšia než plátno. Má široké uplatnenie. Môže byť tvorená ako z prírodných, či syntetických priadzí.

Produkty

Popelín

Najpoužívanejší typ materiálu pre výrobu košieľ. Je mimoriadne jemný, príjemný na dotyk, napriek tomu dostatočne tuhý. Je vyrábaný klasickou plátnovou väzbou, ktorá má vyšší počet osnovných, než háčkovaných nití.

Produkty

Elastan

Jedná sa o veľmi jemné, pevné, pružné polyuretanové vlákno. Základnou vlastnosťou je vysoká pružnosť. Elastan je možné bez porušenia natiahnuť až na troj až sedemnásobok svojej pôvodnej dĺžky. Vždy sa používa v kombinácii s ďalšími materiálmi, zaisťuje stálosť tvaru, zvýšenie pružnosti a zníženie krčivosti finálneho produktu. Elastan je náchylný vysokým teplotám.

Produkty

Polyester

Syntetické vláknovyrábané modifikáciou vstupného materiálu. Je veľmi pevné, teda je možné vytvoriť silné, či veľmi jemné vlákno (micropolyester). Materiál je odolný, rýchloschnúci, ľahký na údržbu. Je vhodný pre šport a pohybové aktivity. Chemickými a mechanickými procesmi.

Produkty

Viskóza

Vlákno vyrobené na báze regenerovanej celulózy. Základná surovina býva buničina vytvorená z dreva, či bavlny. Materiál je priedušný s vysoko absorpčnými vlastnosťami. Pri porovnaní s bavlnou je splývavejšia, lesklejšia a jemnejšia.

Produkty

  Časté otázky - FAQ

 • ✔ Kedy doručíte objednávku?
 • ✔ Ako si vybrať veľkosť?
 • ✔ Ako môžem veci vrátiť?
 • a ďalšie...

  Možnosti platby

 • dobierka (hotovosť, kartou)
 • platobná karta online
 • ✔ platobná brána online
 • ✔ klasický bankový prevod
 • ✔ PayPal

  Možnosti doručenia

 • ✔ doručenie kuriérom na Vašu adresu
 • ✔ doručenie na výdajné miesto Zásielkovne

  Doručenie zadarmo

 • ✔ pre produkty označené ako doručenie zadarmo
 • ✔ pre všetky objednávky aspoň za 49 €
 • ✔ pre menšie objednávky už za 2,99 €